Her gün Yapılması Gerekenler

HERGÜN YAPILMASI GEREKENLER

1-PARAGRAF ÇÖZ :
YGS’ye yapılabilecek en büyük yatırım her gün düzenli olarak 20-35 paragraf sorusu çözmek olacaktır. Her gün paragraf çözmek paragraf sorularını silip süpürmenizi sağlayacaktır. Sadece Türkçe için değil, ayırca tüm YGS için hız kazanmanızı sağlayacak. YGS’ye 6 ay kaldığını düşünürsek her gün 20 soru çözsek eder bize :
20 * 30 * 8 = 4.800 soru. Bu rakamın önemini bilmeyen yoktur umarım. 4800 soruyu eğer günlük olarak çözerseniz YGS’den soru kaçırmayacağınıza eminim.

2-GEOMETRİ ÇÖZ :
Geometri görmeye dayalı bir derstir. Bir günde, 200 soru çözerek geometriyi tam olarak halletmiş sayılmazsınız.
Pratik, pratik, pratik gerektiren bir ders.
Görüş açımızı genişletmek, soruları elimizde oynatabilmek için her gün düzenli olarak 30-50 Geometri sorusu çözmeye çalışın. Çözüm CD’li kitap kullanırsanız bide yapamadığınız sorunun cevabını anında görme fırsatı bulabilirsiniz. CD kullanamayanlar için de YouTube üzerinden eğitici kanallar ile sorularını rahatlıkla pekiştirebilirsiniz. Birçok öğrenci Geometri yapacağıma fazladan 1 Kimya yaparım mantığı var, aman siz siz olun o tuzağa düşmeyin. 1 Soru sizi hedefinize götürebilir.

Bir önceki yazımız olan : Matematiğe Nasıl Çalışır? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Aklınıza takılan bir şey olursa aşağıdaki yorum yap butonuna tıklayarak Ücretsiz Rehberlik alabilirsiniz. Bu yazıyı Facebook’da herkese açık olarak paylaşan 10 kişiye Son 48 Yılın Çıkmış soruları adlı kitabı hediye edilecektir. Haydi paylaşmaya!

2 Yorum

Cevap Bırakın